KURÁTORSKÉ KLIKÁNÍ #55: ČERVENEC 2023

Červenec byl velmi povedený. Prvních šest dní ještě na Moravě, další už s maminkou v Malajsii. Hodně vaření, pečení, jezení, procvičování češtiny s Benjamínem, dost knížek (hele), běhání, plavání!, nějaký podcast, prostě prázdniny. Milovala jsem každou vteřinu! A tady výběr toho, co mi udělalo radost, přimělo mě přemýšlet nebo prostě toho, co si myslím, že stojí za pozornost. Byla jsem na Barbie. Dávám 10/10, tak úžasný mix humoru, grotesky a současné reality to byl. Smála jsem se i dojala k slzám a chci jít ještě minimálně jednou. 

Děti sdílím tady i na Instagramu čím dál míň, ale stoprocentně jsem to ještě neomezila. Po tomto článku a hlavně videu jsem k tomu každopádně o velký krok blíž. 

Ještě jednou o dětech. Mám ráda všechny speciály Respektu, ale tento je první, který jsem si založila do knihovničky

Takové to, jak jedete poprvé do USA, myslíte si, že jedete do hollywoodského firmu a přistanete do středověku, kde si pomalu ani pořádně neumyjete zadek. Poslouchala jsem to hned v polovině července, co to vyšlo, směju se ještě teď.

Učňáky jako odkladiště hloupých dětí bez cílů? Objevila jsem jiný pohled a taky Zuzanu Kultánovou a její knihy. Doporučuju vše.

Maminka u nás hodně vařila, pekla a já jsem hodně jedla. Tyhle fantastický krekry s fantastickým hummusem. Díky znovu, mami.

Pavlíně Louženské umřela máma. Napsala o tom tak srdcervoucí newsletter, že jsem ho dočetla asi až na třetí pokus. Aniž bych si to uvědomila, myslím, že hodně přispěl k tomu, jak intenzivně jsem prožila letošní léto. Protože psaní počká

Nejlepší odpověď chlubilům, co žijí bez televize, když vy ne? Hele. :)

Zopakuju podcast Nový svět, protože už druhý měsíc neposlouchám nic jiného. S výjimkou Středověku, samozřejmě. :)

A drobné promo na konec: hodně jsem četla a dopsala (si) čtenářský deník. Třeba si v něm vyberete něco na druhou část prázdnin. :)

🙋