ANOTHER TEN THINGS #25: LEDEN


Od poloviny ledna jsme zase zavření, a tak jsem si většinu zajímavostí, které jsem našla, uložila "na někdy". Ale co si budeme povídat, všechno to stejně nepřečtu /neposlechnu/ a ty věci, co jsem nejvíc chtěla, ty jsem stihla. Dávám vám sem, co podle mě stojí za pozornost, ačkoliv všechno nejsou novinky. "IN" možná úplně nebudete, ale blažení snad ano. Ať se vám výběr líbí."Já nejsem ničí, jenom svoje. Kdybych někomu patřila, nemohla bych milovat." Božena, můj televizní zážitek ledna. 

Proč je škola jenom hrou fatální omyl? Excelentní blogy o pedagogice zde

Prdel jako valach, nohy jako duby a trauma často na doživotí v Sádle

Podcastové medailony Joea Bidena a Kamaly Harrisové a povídání o tom, proč Amerika ani se zdravotním pojištěním jistě nebude komunistická. 

"Podle mě jsem se snažil unést veškerou tíhu světa. Když se podíváš na naši planetu, napočítáš miliardu lidí, kteří nějak trpí - jedni hlady, druzí musí jít sedmnáct kilometrů pro vodu. A já měl pocit, že nemůžu být šťastný, když oni taky nejsou." Ach Davide Stypko, proč jsem tě objevila až po smrti? 

Perník jako brownies, co se polití čokoládou nejspíš nedožije. 

Harmonický domov v jednom článku.

Boty! Trouba! Koš! A jednoslovná komunikace s muži malými i velkými, co vám zachrání nervy a třeba i vztah. Vlaďka Bartáková o testosteronovém mozku. 

"Udržuj řád a řád udrží tebe." Řekla Dana Drábová. (Někdo tady, kdo by mi vyrobil velký plakát s tímto moudrem? :) )

A nejlepší prokrastinace? Koukněte z okna